Získání státního poukazu do lázní

Pokud si kladete otázku, jak získat rekreační poukaz se státním příspěvkem, jste na správném místě. Na této stránce se dozvíte podrobný návod na žádost o státní poukaz. V první vlně bude možné státní poukaz využít pouze na lázeňské pobyty o délce minimálně 6 nocí, které obsahují alespoň 5 léčebných nebo ozdravných procedur. Poukaz si může vygenerovat pouze osoba s dovršeným věkem 18 let pojištěná u tuzemské zdravotní pojišťovny. Čerpání státního poukazu je možné pouze v lázeňských léčebných zařízeních na pobyty zakoupené a využité do 31. 12. 2021. Generování státních poukazů a jeho propagace spadá pod státní agenturu CzechTourism, která je provozovatelem portálu Kudy z nudy. O státní poukaz je možné zažádat online zde.

V roce 2022 již nebude poukaz do lázní od státu platný, na pobyty v roce 2022 můžete zdarma využít lázeňský příspěvek od Spa.cz.

Zde získáte příspěvek na lázně 1 000 Kč na rok 2022

Po vygenerování poukazu můžete přejít na výběr a rezervaci pobytu v českých lázních. Vzhledem k enormnímu zájmu o využití státních poukazů již některé lázně dosáhly horního limitu dotace a státní poukazy již nepřijímají ani po navýšení dotačního limitu. U některých lázní je bohužel reakční doba na rezervace se státním poukazem velmi dlouhá a rezervace bez voucheru mají přednost před těmi s poukazem. Proto doporučujeme rezervovat se státním poukazem tam, kde zaručují solidní reakční dobu pro rezervace s příspěvkem. Seznam prověřených lázeňských zařízení pro rezervaci se státním poukazem naleznete níže.

Pro aktuální informace sledujte Státní poukaz na Facebooku.

jak-ziskat-prispevek-lazne